 鲜花( 26)  鸡蛋( 0)
|
这是4月份我替朋友买的时候给的价格。我自己是在3月份买的。5年和6年的已经卖完了。
0 n9 }+ g. r5 J$ D# s5 `$ D2 ]; U
; M( s/ j: C6 w: A! J Following are our prices per pound:' t6 i, _* Y: V- @+ X" O2 C
6 l. K' L J c: b( LØ 3-year old ginseng $32.50
( p) K9 V& i/ M) ~Ø 4-year old ginseng $40, n1 r6 G! l/ o3 V7 Q1 Y' g, r
Ø Ginseng root hairs $20 $ L' o h1 d+ N+ m$ Z/ g1 y) s8 I
Ø 4-year slightly imperfect $26 (small but good quality)' Z; C, S$ j& Y3 R- g
Ø Ginseng powder $40, X: k m1 d& P
: j9 i M/ C. h; q* V& A# p2 ?# MWe have 3 spring specials - BUY 10 POUNDS AND SAVE…….1 [0 k; o, G h8 p i' F6 @& w
10 pounds of 3 year old ginseng $300
: T* @+ m; a+ g$ V10 pounds of powder $300
3 t: R5 W* r) e- Q10 pounds of slightly imperfect 4-year old ginseng $230
$ g" D& D, L1 v( A
* I2 E& k% n: @9 Z( D6 ?If 5 or more pounds of ginseng are ordered at one time, we will provide one pound of ginseng root hairs for free. |
|